Düzce’de Ne Yenir ?

By

Ova üzerine kurulmuş, yeşiliyle, doğasıyla anılan Düzce’ye yolumuz düştü geçen haftalarda… Tarihi, yeşili, denizi ve mağaraları ile keşfedilmeye açık bakir bir ilimizdir. Bizler de bu fırsatı yerinde deneyimleyerek sizlere anlatmaya çalışacağız…

Beyzade Gurme:

2009 yılında kurulan mekân Adana Ticaret Odasının vermiş olduğu ‘’Tescilli Adana Kebap’’ Sertifikasına sahip ender restoranlardan biridir. Kebap siparişinizi verdiğiniz zaman kebabın kıyması tartılıp şişlere takılarak hazırlanıyor. Önceden hazırlanmış bir ürün yok hepsi siparişe göre hazırlanıyor. Hal böyle olunca hemen kebap siparişimizi verdik. Kebaplarımız pişerken söylemiş olduğumuz içli köftemiz ve fındık lahmacunumuz geldi.

İçli köfte aslına uygun olarak haşlanmış olarak servis ediliyor ve lezzeti harika, kesinlikle tatmanızı öneririm. Fındık lahmacunlar ise çıtır çıtır hakkını veriyor doğrusu. Biz bu lezzetler ile oyalanırken beklediğimiz kebap geldi.

Adana Kebabı

Hiçbir katkı maddesi olmadan hazırlanan kebap çok lezzetli, gerçek Adana Kebabını yiyorsunuz diyebilirim. Çok lezzetli bulduğumuz bu keyifli mekânda yemeğinizi yedikten sonra rotamızı Güzeldere Şelalesine çevirdik.

Güzeldere Kayabaşı Tesisi:

Güzeldere Şelalesini gezdikten sonra Güzeldere Köyü yolu üzerinde bulunan Kayabaşı Tesisinde mutlaka ama mutlaka çay içmenizi öneriyorum. Bu mekânda aynı zamanda kahvaltı, ızgara çeşitleri ve alabalık bulunuyor. Manzarası harika olan bu mekânda garson çağırma şekli ise ayrı bir güzel… Buraya yazmayacağım gidince görmenizi öneriyorum. Bu keyifli mekânda güneşin batışını izleyerek gününüzün yorgunluğunu atabilirsiniz biz öyle yaptık doğrusu…

Düzce’den şimdilik bu kadar diğer ziyaretlerimizle bu listeyi çoğaltacağız. Sizlere afiyet şeker olsun…

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like