Amasra’da Ne Yenir ?

By

 

Ağlayan Ağaç Aile Çay Bahçesi:

Karşısında bulunan Tavşan Adasına doğru kahvenizi yudumlarken yolculuğunuzun yorgunluğunu üzerinden atmış oluyorsunuz. Tavşan Adasını daha yakından izlemek ve ada sakinleri olan Tavşanları daha yakından görmek isterseniz mekândan dürbün kiralayabilirsiniz. Yorgunluk kahvenizi içtikten sonra bu şirin şehirde gezilip görülecek yerler neresi diye merak ediyorsanız burayı bir ziyaret edin derim sizlere…:)

Balıkçının Yeri:

Amasra’yı keşfettikten sonra çarşı merkezinde bulunan Balıkçının yerine geldik. Lezzetli mezeleri ve balık çeşitlerinden seçiminizi yaparak akşam yemeğinizi son derece keyifli geçirebilirsiniz.

Türkan Hanım Kahvaltı Evi:

Amasra’da pazar sabahları Türkan Hanımın yerinde başlarmış dediler, biz de gittik. Amasra Müzesinin yanında yolun kenarında küçük şirin bir mekân. Kahvaltıları ile meşhur olmuş, ürünlerin hepsi bahçeden ve yöre köylerden getiriliyormuş. Lezzet olarak harika, fiyat olarak ucuz. Doğal ve lezzetli ürünlerden oluşan bir kahvaltı için harika bir mekân. Bizler uzun ve keyifli bir kahvaltıdan sonra İstanbul’a doğru yola koyulduk… 🙂 Şehrin gezilecek yerleri nerelerdir diye merak ediyorsanız burayı bir ziyaret etmenizi tavsiye ederim. 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like